Lucrarile la retelele de apa si canalizare ale orasului in curs de finalizare

Primăria Municipiului Giurgiu continuă lucrările de apă și canalizare menajeră începute anul trecut și care se află în faza execuție.
În ultima conferință de presă primarul Nicolae Barbu a anunțat că anul acesta se vor finaliza lucrările la sistemul centralizat de apă și canalizare menajeră, 99% dintre giurgiuveni fiind racordați la rețeaua de apă a orașului și 74% la cea de canalizare.
În prezent, se lucrează la rețelele de alimentare cu apă pe străzile Oncești și Doicești, ulița Lainici și fundătura Viespilor, precum și la racordarea la sistemul de canalizare pe străzile Luminișului, Frasinului, Păltiniș, Oncești, ulicioarele Alexandriei, Lainici, Pictor Grigorescu, intrările Lacului și Bucegi.
Proiectul în valoare de aproximativ 700.000 lei și demarat în anul 2011 este finanțat în totalitate din bugetul local și derulat de societatea Apa Service.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul Prima faza a concursului de cultura generala STII SI CASTIGI